İzmir Booked.net - Online Hotel Booking
+15°C
facebook twitter youtube feedburner
linkedin linkedin linkedin linkedin
linkedin linkedin

İletişim

22-06-2021
Caner ERMİŞ

Caner ERMİŞ

"İngiltere’de Normalleşmenin Son Aşaması Ertelendi"
canerermis@yenihaber.com.tr

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, düzenlediği basın toplantısında Delta varyantı yüzünden normalleşmenin son aşamasının dört hafta ertelendiğini açıkladı

İngiltere Başbakanı Johnson, Delta varyantı yüzünden normalleşmenin son aşamasının ertelendiğini açıkladıİngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Bu kararı Başbakan Boris Johnson' bugün düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Hükümetinin Delta varyantıyla ilgili endişeli olduğunu aktaran Johnson, vakaların haftalık olarak yüzde 64 yükseldiğini ve en çok etkilenen yerlerde vakalarınher hafta iki katına çıktığını söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson,  Delta varyantı yüzünden normalleşmenin son aşamasının ertelendiğini açıkladıİngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Bu kararı Başbakan Boris Johnson' bugün düzenlediği basın toplantısında açıkladı.Hükümetinin Delta varyantıyla ilgili endişeli olduğunu aktaran Johnson, vakaların haftalık olarak yüzde 64 yükseldiğini ve en çok etkilenen yerlerde vakaların her hafta iki katına çıktığını söyledi.        

Dünyayı yakmaya devam eden koronavirüs salgınının duracağına dair belirtiler yok ama birçok ülkeekonomisini ayakta tutmak için normalleşme adımlarının hazırlığını yapıyor.

Bundan sonraki hayata dair senaryolar gösteriyor ki, yeni tip Koronavirüs yani Kovid-19 ile dünyaya adeta ‘format’ atılıyor.

Salgının şiddeti hala yakıcı bir şekilde devam ediyor olsa da, devletler normalleşme arayışını sürdürüyor. Ancak yapılan düzenlemeler, kurulacak yeni düzende hayatın hiç de eskisi gibi ‘normal’ olmayacağını gösteriyor. Bazı Avrupa ülkelerinde kısmî normalleşme süreci yeni düzenlemelerle kademeli olarak başlatıldı bile. Salgında en ağır darbeyi yiyen ve acıyı yaşayan ülkelerin başında gelen İngiltere’de de hükümet normal hayata geçiş adımlarının eşiğinde...

Muhafazakar Parti hükümeti iki aya yakın süredir devam eden kısmî sokağa çıkma ve karantina sürecini gevşetmeye hazırlanırken, yeni dönem ile ilgili ipuçları da medyada yer almaya başladı.

HER ŞEYİN FARKLI OLDUĞU BİR ÇALIŞMA HAYATI

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması ile yeni dönemin işaretlerini verecek.

Daha, Başbakan Johnson ayrıntıları açıklamadan İngiliz medyasına sızan taslak belgeye göre yeni dönemin yol haritası

şöyle olacak:

Kovid-19 salgınının İngiltere’de yayılmasının önüne geçilmesine yönelik radikal sosyal mesafe önlemleri bir yıla

kadar yürürlükte kalacak.

Bundan sonra, ofislerdeki çalışma masalarının arasında işverenler tarafından koruyucu bölmelerin yaptırılacak; personelin birbirilerine sırtları dönük olarak çalışacağı ortamlar oluşturulacak. İş yerlerinin ve ofis ekipmanlarının

birkaç çalışan tarafından kullanılmasının yasaklanması gibi önemler de yeni düzenin “yeni”leri arasında olaca

İŞARETLENMİŞ BİR HAYATA ALIŞACAĞIZ

Diğer önlemlerin yanı sıra şirketler, yoğun saatlerde toplu taşıtlara aşırı yüklenme olmaması için çalışanların farklı zaman dilimlerinde mesai yapmalarına yönelik hareketli iş programları uygulayacak. Ofislerde, metro platformlarında ve otobüs duraklarında insanların tek yön hareketinin ve asansörlerdeki bölge işaretlemeleri kural haline gelecek.

Şirket çalışanlarının iş arkadaşlarından ödünç  kırtasiye malzemesi almaları yasaklanacak.

Bu düzenlemelerin yanısıra, işverenlerin, ofiste yani iş yerlerinde çalışma zorunluluğu olmayan personele uzaktan çalışma (home office) imkanı tanımaları gerekecek.

Dahası, İngiltere’de 11 Mayıs’ta başlaması hedeflenen ‘Yeni Hayat Düzeni’ yani geleceğin muhtemel ‘Yeni Dünya Düzeni’nde  hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Artık ‘Her Şey Çok Güzel’ de olmayacak.

Bu makale 395 defa okunmuştur.

Yeni Haber

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


izbel

Foca Belediyesi

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni Haber Gazetesi Sitesini Beğendinizmi?

97.5%

2.5%

Bölge Kafe

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Yeni Haber

Tugra Soft Haber Yazılımları

Taypark


E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Tercuman