İzmir Booked.net - Online Hotel Booking
+15°C
facebook twitter youtube feedburner
linkedin linkedin linkedin linkedin
linkedin linkedin

İletişim

02-03-2021
Caner ERMİŞ

Caner ERMİŞ

"“İngiltere’de Önlemler Bitmiyor”
canerermis@yenihaber.com.tr

Başbakan Boris Johnson'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan en önemli maddelerinden birisi, insanların açık havada sosyalleşmesine yönelik oldu.

Halihazırda hem hane halklarının birbiriyle görüşmesinde hem de açık alanlarda sosyalleşmeye ilişkin 6 kişi kısıtlaması bulunuyor.

İngiltere'de ne değişecek?

Hükümete yakın bir kaynak, bugün The Sun gazetesine yaptığı açıklamada kısıtlamalarda kademe yönteminin kaldırılacağını belirtti. Kademe sisteminin mantıklı olmadığını ve tüm İngiltere halkının birlikte Covid-19'la mücadele etmesi gerektiği belirtildi.

İngiltere'de barların ve restaurantların mayıs ayından önce açılması beklenmiyor. Çünkü en çok Covid-19 bulaşan yerlerin kapalı alanlar olması sebebiyle barlar ve restaurantlar olduğu belirtildi. Bu sebeple havalar  iyice ısınana kadar barlar ve restaurantların açılmayacağı belirtildi.

8 Mart'ta okulların açılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Eğitim uzmanlarının online eğitimin yeterince verimli olmadığı düşüncesiyle hükümete okulların açılması yönünde baskı yaptıkları da bilinmekte. Boris Johnson da her konuşmasında okullara dönmenin gelecek nesiller açısından çok önemli olduğunu vurgulamakta.

Şu ana kadar İngiltere'nin 3'te birinin aşılandığı kaydedildi. (17 milyon kişi).31 Temmuz'a kadar İngiltere'de 50 yaş üstü tüm yetişkinlerin aşılanması planlanmakta.

Başkent Londra'nı %65 bulaş oranı ile en çok Covid-19 virüsü bulaşan şehir olduğu tespit edildi.

İngiltere'de bugüne dek 120.000'den fazla insan Covid sebebiyle vefat etti. Aşılanmanın etkisiyle ölüm oranlarının düştüğü hükümet yetkilileri tarafından da sık sık vurgulanıyor.

Londra'dan İzmir'e Selamlar.

Bu makale 1323 defa okunmuştur.

Yeni Haber

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


izbel

Foca Belediyesi

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni Haber Gazetesi Sitesini Beğendinizmi?

97.3%

2.7%

Bölge Kafe

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Yeni Haber

Tugra Soft Haber Yazılımları

Taypark


E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Tercuman