İzmir Booked.net - Online Hotel Booking
+15°C
facebook twitter youtube feedburner
linkedin linkedin linkedin linkedin
linkedin linkedin

İletişim

16-04-2021
Ferit Reyhan Sümer

Ferit Reyhan Sümer

“Muhtaç Olduğumuz Kudret!”
feritreyhansumer@yenihaber.com.tr

Belli bir toprak parçası üzerinde yaşayan ve gerekirse yaşadıkları toprak için hayatlarından vazgeçebilecek insanların olması, onların kan bağı ile birbirlerine yakın olmalarından kaynaklanmadığı gibi, çok değişik dünya görüşlerine de sahip olabilirler.

Peki bu insan topluluğunun yaşadıkları yerde MİLLET olmasını sağlayan nedir diye düşündüğümüzde; ** dil, din, tarih, gelenek, görenek, ahlak bütünlüğü ** gibi etkenlerin olduğunu müşahede ederiz.

 

Millet olarak adlandırılan bu toplulukları parçalayıp bölerek üzerinde yaşadıkları toprak parçasındaki zenginlikleri ve ülkenin Jeopolitik (coğrafi ve doğal) özelliğinden kendi çıkarları doğrultusunda faydalanmak isteyen diğer milletlere mahsus insanların her daim uygulayacakları bir planları ve dünya üzerindeki her ülkede, bu planlara payanda olacak şahsi çıkarları ve ikballeri uğruna, yerli işbirlikçileri dün olduğu gibi bugün de var ve gelecekte de olacaktır.

Ülkelerin zenginliklerinden faydalanıp insanlarını köle olarak kullanmak arzusunda olan bu ülkeler geçmişte nasıl bir yol izlediler, bugün hangi yöntemleri uygulamaya koydular diye baktığımızda, yöntemin çok değişmediğini sadece uygulamada zamana uyarlamanın olduğunu gözlemleriz.

Nedir bu yöntemler denildiğinde; ülkemiz özelinde günümüzde dünya üzerinde **Kör kör parmağım gözüne** misali olan birkaçına bakalım.

Anadilimizi yozlaştırmak için bilhassa gençler arasında manası olmayan bir takım türetme kelimelerle konuşma ve yazışma şeklinin gelişmesine katkı sağlayacak, alfabedeki kelimelerin telaffuz ediliş şekillerini değiştirerek reklamlar, TV programları (yemek programlarında bile ince uzun doğramanın adına Jülyen demek) diziler yapmak vs.

Din konusunda her önüne gelenin uzman kesilmesi ** Nas** (Kesin, değiştirilemez) konularda ahkam kesen TV kanallarında ibadetin yapılacağı günleri, saatleri, ayları değiştirecek kadar cahilleşen, nazardan cin kovuyoruma kadar giden, Kur`an-i Kerim’de kesin yasaklanan işleri

çağımızda böyle olmaz diyerek reddeden ne idügü belli olmayan bir din yaratan. (Ülkemiz bu tip soysuzların oluşturduğu topluluğa 251 şehit, 2196 gazi ile karşı koydu) aynı inanca bağlı çeşitli yollardan gidenler arasında nifak tohumlarının ekilmesi.

Uzun seneler içinde oluşmuş gelenek görenek ve ahlak yapımıza tamamen zıt ilişkileri modern çağın gereği gibi göstererek aile yapısının ve dolayısıyla toplumsal yapının bozulmasına sebebiyet vermek, gençler arasında bu tür yaşantıyı özendirerek kültürümüzü kökünden yıkmak.

Her sayfası gurur kaynağımız olan atalarımızın mirası tarihimizi çeşitli yollardan bozarak, geçmişine saygı duymayan, onların yaptıkları işleri küçümseyerek bakmaya yönlendirme çabaları, ülke insanının refah seviyesi yükselmeye başladığında, **yerli işbirlikçilerinin eliyle** (sözde, demokrasi getireceğiz vaadi ile) darbeler yapmaları veya çeşitli terör guruplarını kullanarak sınırlarımızda, ülkemizde terör eylemleri yaptırarak ülke insanımızın huzurunu bozmak, ülkenin maddi kaynaklarının heba olmasını sağlamak.

Yazılanlara sizlerin hiç de yabancı olmadığını, bize oynanan oyunları bildiğinizi, oynanan oyunlara karşı istikbalimiz için var gücünüzle çalıştığınızı bilmek beni ülkemizin istikbali için olumlu düşünmeye yönlendiriyor.

Bu günlerde ülkemiz ve dünya başına musallat olan virüse karşı alınan tedbirlere uymaya gayret ederken ilave olarak kendimizi korumak için alacağımız tedbirlerle de yardımcı olalım.

Biz bir olur el ele verirsek ülkemiz üzerinde aleyhimize oynanan oyunları bozar, kuklacıların heveslerini kursaklarında bırakırız, birlikten güç doğar, emperyalizmin **böl, parçala, yönet** oyununa gelmeyelim.

 

**Mikadonun tek çöpünü çok çabuk kırarsınız, lakin 41 tanesini kırmaya güç gerekir**

 

Bu makale 830 defa okunmuştur.

Yeni Haber

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


izbel

Foca Belediyesi

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni Haber Gazetesi Sitesini Beğendinizmi?

97.3%

2.7%

Bölge Kafe

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Yeni Haber

Tugra Soft Haber Yazılımları

Taypark


E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Tercuman