İzmir Booked.net - Online Hotel Booking
+15°C
facebook twitter youtube feedburner
linkedin linkedin linkedin linkedin
linkedin linkedin

İletişim

23-11-2020
Muzaffer TEZEL

Muzaffer TEZEL

Mucize Kurtuluş!...
muzaffertezel@yenihaber.com.tr

İki çocuk annesi Hanife üç yıldır evliydi ve görücü usulüyle evlendiği eşiyle boşanma arifesindeydi. Şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle bir fabrikada işçi olarak çalışan eşi boşanma davası açmıştı. Eşi evi terk etmişti akrabalarının ve komşularının yardımlarıyla geçiniyorlardı. Hanife iş arıyordu ancak küçük çocuklarına da bakmak zorundaydı. Sabahlara kadar uyuyamayan Hanife bunalım içindeydi, ya mahkeme çocuklarını elinden alırsa diye.  Bir  hafta sonra ise boşanma davasının karara bağlanması bekleniyordu.

Artık kararını vermişti Hanife intihar edecekti hem yuvasının dağılmasını hem de çocuklarının elinden alınmasını kabullenemezdi. Sabah çocuklarının karnını doyurduktan  sonra  iki çocuğunu da alt katta oturan komşusuna bıraktı ve otobüse binerek Karabağlar’dan Konak iskelesine geldi. Vapurdan atlayarak intihar etmeye karar vermişti. Vapura bindi ve hareket etmesini bekledi. Konak-Karşıyaka seferini yapmakta olan vapur denizin ortasına geldiğinde ise  vapurdan atlayarak kendini hırçın dalgalara bıraktı.  Şubat ayının ortalarıydı ve hava çok soğuktu. Genç kadının kendini vapurdan atması üzerine bunu gören vatandaşlar durumu hemen gemi personeline haber verdiler.

Hanife denize bir dalıp bir çıkıyordu ve .bazen ise gözden kayboluyordu. Bu arada gemi kaptanı durumu hemen Deniz Polisi’ne bildirmiş ve dalgıç kıyafetli polis ekipleri sürat botuyla olay yerine hareket etmişti.  Kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi’ne bağlı dalgıç kıyafetli ekip genç kadını hırçın dalgaların arasından kurtarmayı başardı. Yarı baygın halde soğuktan titreyen genç kadın daha sonra Alsancak vapur iskelesine gelen bir ambulansla hastaneye gönderildi. Bir süre sonra hastanede kedine gelen Hanife’nin ifadesini alan ekipler olayın bir intihara teşebbüs olduğunu belirledi.

Hanife yuvasının dağılmasını kaldıramamış ve kendisine kurtuluş olarak intihar etmeyi seçmişti. Hanife deniz polisinin çabaları sonucu kurtarıldı ancak her yıl onlarca kadın boşanma gerekçesiyle intihar etmeyi seçiyor. Yetkililer genç yaşta ve özellikle görücü usulüyle yapılan evliliklerde bu kaçınılmaz sonun daha çok gözlendiğini söylüyorlar.

Bu yüzden siz siz olun evlenmek istediğiniz kişiyi doğru seçin eğer bunu başaramazsanız hem kendiniz ve hem de eşiniz mutsuz olur. Boşanmalarda ise olan yine çocuklara olur.  

Bu makale 273 defa okunmuştur.

Yeni Haber

MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


izbel

Foca Belediyesi

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni Haber Gazetesi Sitesini Beğendinizmi?

97.2%

2.8%

Bölge Kafe

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Yeni Haber

Tugra Soft Haber Yazılımları

Taypark


E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Tercuman